1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Yapay Zeka Nedir?

Yapay Zeka Nedir?

1-

Yapay zeka konusu bugün dünyanın en popüler konularından biri haline geliyor. Bu teknolojinin popülaritesi birçok farklı nedenden dolayı artıyor. En karmaşık işlemleri ve ön görülmesi pahalı olan ve ancak ARGE çalışmaları ile mümkün olabilecek projeleri sanal ortamda sonuçlandıran ve güçlü tahminler ortaya koyabilen yapay zeka, dünyanın yeni bir teknoloji çağına girmesine ön ayak oluyor.

 

 

  • Yapay zeka örnekleri
  • Yapay zeka nedir makale
  • Yapay zeka nedir pdf
  • Nano teknoloji yapay zeka nedir
  • Zayıf yapay zeka Nedir
  • Telefonda yapay zeka nedir
  • Yapay zeka Nasıl yapılır
  • Yapay zeka Nerelerde kullanılır

Yapay zeka olayı şöyle açıklanabilir; yüz ses, metin veya diğer tür uyaranları tanımak gibi belirli tepkiler oluşturmak için bir bilgisayar veya dijital sistemle etkileşime girme yeteneğini kullanarak, daha sonra buna karşılık gelen ve otomatik bir tepki oluşturuyor. Yapay zekaya temel verileri girerek, ondan yeni sonuçlar üretmesini isteyebiliyorsunuz.

yapay-zeka

Yapay zekanın birçok uygulaması vardır ve bu nedenle Yapay zeka hemen her alanda kullanılabiliyor. Sonuçları yüzde yüz kesin olmasa da eski çağlardaki güçlü kahinlerden bile daha gerçekçi istatistikler sunabiliyor.

İş gücündeki büyük değişikliklerden kaynaklanan kültürel evrim, bilgi teknolojileri endüstrisine yönelik en büyük tehditlerden biri olarak kabul ediliyor. Bu değişiklik, endüstrinin, özellikle yüksek teknoloji meraklısı olmayanlar için, nüfusun büyük bir kesimi için ilgisiz kalmasına neden olabilir. Dijital teknoloji. Dijital teknoloji şunları içerir: Dijital Bilgi Teknolojisi, Veri sıkıştırma, Bilgi yönetimi, Video sıkıştırma, Web siteleri geliştirme, Mobil telefon dahil mobil cihaz teknolojisi, medya merkezli cihazlar ve İnternet pazarlaması yapay zekanın alanına girer.

Yapay zeka örnekleri bilim sanat, ekonomi, askeri ve daha bir çok alanda mevcut. Nano teknoloji yapay zeka nedir sorusu ise biraz daha ayrıntılı bir cevap gerektiriyor. Nano teknolojinin kullanıldığı her alanda artık daha fazla ayrıntıya girerek eldeki materyalleri daha verimli kullanmak yapay zeka sayesinde mümkün oluyor. Yapay zeka Nasıl yapılır, yapay zeka yazılımlarla geliştirilir. Verilerin girişi ne kadar fazla olursa, gerçek sonuçlara ulaşma şansı da artar. Google bu gücü en iyi kullanan otoritedir. Yapay zeka Nerelerde kullanılır, tıp alanı, askeri çalışmalar, ekonomi, politika, endüstri alanında kullanılır. Yapay zeka araştırması, kültürel fenomenlerin daha iyi anlaşılması ve modellenmesi yoluyla bu yetenekleri geliştirebilecek yazılımlar geliştiriyor.  Kesin doğruluğa yakın karmaşık verileri çözen ve raporları saniyeler içinde verebilen yapay zeka, henüz emekleme aşamasında olmasına rağmen, büyük başarılara araç oldu.

Yeni nesil bilgisayarlar, artık yapay zekanın gücü ile insanlarla sesli olarak etkileşime girecekler, onların duygularına daha insansı tepkiler verecekler. Bu kaçınılmaz kaderimiz olacak. Bu senaryonun filmi bile çekildi. “Her”      Aşk filmini izlemediyseniz hemen izleyin ve yapay zekanın insanları nasıl etkileyeceğini daha iyi görün.

İnsan gücü ile çalışan tüm sektörler yapay zekaya sahip android makinelerle çalışmaya başlayacak. Üretim birden bine çıkacak ve öte yandan milyonlarca işçi işsiz kalacak. İnsan faktörünün tamamen gözden çıkarılması bu yüz yıl için mümkün olmasa da büyük oranda makineleşme hız kazanacak.

 

Yorum Yap

Yorum Yap