İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Xiaomi Poco X3 GT Telefon İncelemesi

Xiaomi Poco X3 GT Telefon İncelemesi

Xiaomi-Poco-X3-GT

Xiaomi Poco X3 GT Telefon İncelemesi

300 dolar fiyatla satışa çıkarılan Xiaomi Poco X3 GT Telefon 6.6 inç ekran taşıyor bu telefonun ekranı LCD matrisini kullanıyor. MediaTek 1100 model 8 çekirdekli işlemci, 8 GB RAM ve 5.000 mili amper batarya ile gelen bu telefon ağustos ayının sonlarına doğru piyasada yerini alacak.

Xiaomi Poco X3 GT Telefon Teknik Özellikler

193 gram ağırlığında ve 8.9 milimetre kalınlığındaki plastik beyaz siyah ve mavi kasalarla gelen bu telefonun ekranı Gorilla Glass koruma katmanı ile korunmakta ve ekran boy oranı 84.9 olarak ölçülmektedir. 6 nanometre mimari ile işlenen yonga seti üzerindeki işlemcisinin 4 çekirdeği 2.6 gigahertz frekansa çıkabiliyor. Mali g77 grafik işlemci ile desteklenen bu ünite 8 GB geçici bellek ve 256gb kalıcı bellek ile destekleniyor.

Xiaomi Poco X3 GT  marka telefon modelinin arkasından 3 adet kamera bulunuyor, bunların ilki 64 megapiksel diğeri Ultra geniş kamera olarak 8 megapiksel ve son sensörü Makro kamera olarak 2 megapiksel çözünürlüktedir, her üç kamerada Panorama  HDR destekleri bulunmaktadır. Xiaomi Poco X3 GT marka telefon   modelinde sabit 5000 miliamper batarya 67 watt hızlı şarj adaptörü ile doluyor. Bu telefonda üç buçuk milimetre kulaklık girişine yer verilmemiş ama parmak izi okuyucu yakınlık jiroskop Pusula sensörleri bulunuyor. Hindistan pazarlarında 300 dolar fiyatla satışa çıkan Xiaomi Poco X3 GT marka telefon,  yakın zamanda Suudi Arabistan Irak ve Mısır Türkiye ve Avrupa’da  satışa sunulacak

Xiaomi Poco X3 GT, Xiaomi’nin akıllı telefon, kameralı telefon ve internet telefonu olarak da işlev gören orta bütçeli akıllı telefonudur. Telefon, çoklu görevi destekleyen benzersiz bir ekran özelliği ile birlikte gelir. Telefon, farklı kullanıcı ihtiyaçlarına uygun birçok özellik ile donatılmıştır. Bağlantı özellikleri arasında USB, Bluetooth, GPRS ve  çift SIM kart bağlantısı bulunur. Bu bağlantı özellikleri sayesinde, kullanıcılar çeşitli cihazlar arasında kolayca ve sorunsuz bir şekilde veri aktarabilir. Örneğin, ses dosyalarını Bluetooth üzerinden telefonlarına aktarabilirler.

Xiaomi Poco X3 tarayıcısı AirVideo olarak bilinen bir özelliğe sahiptir. Bu özellik Xiaomi Poco X3 için özel olarak tasarlanmıştır ve yenilikçi bir özelliktir. Kullanıcılar xiaomi Poco X3 kullanarak web üzerinde tam uzunlukta videoları izlemek için etkindir. Kullanıcılar ayrıca akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve netbook’lar gibi farklı cihazları kullanarak videoları görüntülemek için etkinleştirilir. Ekran yansıtma özelliği ile videolarınızı büyük ekranlarda izlemek, daha az enerji harcamak ve konfordan taviz vermemek için tasarlanmış bir özelliktir. Bir bilgisayarın saatte 300 Watt enerji harcadığını ve günde 10 saat çalıştığını varsayarsak, günde 3 kW enerji sarf olacaktır. Bu da ayda 90 kW eder. Cep telefonundan TV’ye ekran yansıttığınızda, her ay 90 kW tasarruf edersiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap