İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Wordpress İle E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Wordpress İle E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

buy-3692440_1920

 Wordpress ile e-ticaret sitesi kurmak için dikkat edilmesi gerekenler, günümüzde en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Yakın geçmişte, bir e-ticaret sitesi kurmak için kodlama bilmek gerekliydi ve dolayısıyla bir web geliştiricisi ile çalışmak zorundaydık. Şu anda ise hiçbir teknik bilgi ve kodlama bilgisi gerektirmeyen Wordpress ile e-ticaret sitelerimizi kolaylıkla oluşturup dilediğimiz gibi tasarlayabiliyoruz.

stock-624712_1920

Wordpress; herhangi bir kodlama bilgisi gerekmeksizin internet sitesi açmayı ve yönetmeyi sağlayan bir içerik yönetim sistemidir. Özellikle bu alanda bilgi sahibi olmayan, yeni başlayanlar için birçok seçenek ve uygun fiyatlı planlar sunulmaktadır. Kullanımı oldukça kolay olmakla beraber kendisini sürekli yenileyerek gelişen bir yazılımdır.

ecommerce-2140603_1920

Wordpress ile E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Wordpress e-ticaret sitesi kurmak için en kolay ve az maliyetli yöntemlerden biridir. Fakat ne kadar kolay da olsa wordpress ile e-ticaret sitesi kurmak için dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bu maddelerden en önemlileri sayfa yüklenme hızı, web site güvenliği, mobil uyumlu tasarım gibi konulardır.

entrepreneur-1340649_1920

Müşterilerin bir çoğu 3 saniyeden uzun sürede yüklenen sayfalarda beklememekte, sayfayı terk etmektedir. Bu yüzden sitenizi aktifleştirmeden önce mutlaka hız kontrolü yapmalısınız. Ayrıca e-ticaret mağazanızda kişilerin kredi kartı bilgileri, adresleri gibi hassas bilgileri korumaya ve sitenizin mobil ile uyumlu olmasına mutlaka ama mutlaka özen göstermelisiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap