1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Windows 11 Eski Sürüm Bilgisayarlara Yüklenebiliyor Mu?
Trendlerdeki Yazı

Windows 11 Eski Sürüm Bilgisayarlara Yüklenebiliyor Mu?

Windows-11-Eski-Surum-Bilgisayarlara-Yuklenebiliyor-Mu-1

Windows 11 eski sürüm bilgisayarlara yüklenebiliyor mu? Sorusu yenilenen yazılımın yakın tarihte piyasaya sürüleceğinin duyurulması ile birlikte merak konusu oldu. Windows 11 sürümünün 2021 yılı sonları ile 2022 başları arasında kullanıma açılacağı duyuruldu. Hatta şimdiden sanal makineler kurularak piyasaya sızan yazılımı deneyimlemek isteyenler indirmelere başladılar. Yepyeni bir ara yüz ile mobil sistemlerle entegre olabilen yeni yazılım neredeyse tüm programları tek başına çalıştırabiliyor. Ayrıca bir PC’den öte tablet gibi kullanılabiliyor. Yeni yüklenen bağlantılar sayesinde hızlı bir şekilde istenilen dosyaya veya bağlantıya ulaşılabiliyor. Üstelik bu durum hızın ve modernliğin temelini oluşturuyor.

Windows 11 Eski Sürüm Bilgisayarlara Yüklenebiliyor Mu

 Windows 11 Eski Sürüm Bilgisayarlara Uyumlu Mu?

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Windows 11 eski sürüm bilgisayarlara yüklenebiliyor mu? Sorusunun cevabı birkaç kontrolden geçiyor. Mevcut bilgisayar eğer minimum sistem gereksinimleri karşılıyorsa Windows 11 yazılımı indirilerek kullanılabilecek. Eğer karşılamıyorsa kullanmak için yeni bir bilgisayar almak gerekecek. Mevcut bilgisayarın Windows 11’e geçebilmesi için;

Windows 11 Eski Sürüm Bilgisayarlara Yüklenebiliyor Mu

  • 1 Giga hertz veya daha hızlı, en az 2 çekirdeğe sahip ve 64 bit işlemci ile uyumlu olması gerekiyor.
  • 4 GB RAM belleğe ve en az 64 GB depolama alanına sahip olması lazım.
  • UEFI, güvenli ön yükleme özellikli olmalı ve güvenilir platform modülü 2.0 olmalıdır.
  • Grafik kartı DirectX 12 uyumlu grafikler/ WDDM 2.x olmalı.
  • Ekran 9 inçten büyük ve en az çözünürlük 720p olmalı.

Minimum gereksinimlere sahip olan eski sürüm bilgisayarlara Windows 11 bir İnternet bağlantısı ve kayıtlı Microsoft hesabı yardımıyla indirilebilecek.

Yorum Yap

Yorum Yap