İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Ünlü Milyarder Jeff Bezos’un Uzay Konusundaki Planları

Ünlü Milyarder Jeff Bezos’un Uzay Konusundaki Planları

Unlu-Milyarder-Jeff-Bezosun-Uzay-Konusundaki-Gelecek-Planlari-1

Ünlü milyarder jeff bezos’un uzay konusundaki planları yeni bir roketin test uçuşunu gerçekleştirmesiyle, yepyeni bir anlam kazandı. Bezos’un  uzay çalışmalarını yürüttüğü özel firması Blue Origin tarafından test uçuşları yürütülen Shepard roketi, gelecek planlarında önemli bir yere sahiptir.

Ünlü Milyarder Jeff Bezos’un Uzay Konusundaki Planları

Uzay Konusundaki Planları Uzay Turizmini Canlandırmak İlk Hedefleri Arasında

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Jeff Bezos, uzay planlarını, yörünge altı turistik gezilerin arttırılması amacıyla kullanmayı planlıyor. Geçtiğimiz günlerde test edilen 6 kişilik kapsülün uçuşu, 2015 yılında başlayan çalışmalarla birlikte şirketin 14. Başarılı yörünge uçuşu olarak belirlendi. Rakip firmalarla sürekli etkileşim içerisinde olan Bezos, çalışmaların en iyisi olmak amacıyla yürüttüğünü her fırsatta vurgulamaktan geri kalmıyor.

İnsanlı Uçuşlar İçin Kapsül Testlerine Ağırlık Veriliyor

Ünlü milyarder jeff bezos’un uzay konusundaki planları mürettebat ve yolcuların sürekli iletişimini sağlayarak, lüks bir seyahat deneyimi sunmak üzerine şekillenmeye devam ediyor. Her kapsül kendi içerisinde mürettebata bağlı bir bas konuş sistemi bulundurmakla beraber her koltuğa uyarı iletebilecek bir mürettebat iletişim sistemi de kapsüllerde standart hale getirilmeye çalışılıyor.

Ünlü Milyarder Jeff Bezos’un Uzay Konusundaki Gelecek Planları

Uçuş Konforunu Arttıracak Özel Detaylar Ön Plana Çıkartılıyor

Kapsül sıcaklığını düzenlemek ya da pencerelerin buhar yapmasını engellemek için kullanılacak yüksek kaliteli havalandırma sistemi de kapsüllerde yer alıyor. Uzay turizminin insanlar tarafından çekici bir seçenek olarak kabul edilmesi için tüm adımları atan Bezos, ortam gürültüsü için kapsüllerin özel yalıtım süreçlerinden geçirildiğini de belirtiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap