1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Tek Kişilik Sırt Jet Roketinin Kullanılacağı Alanlar
Trendlerdeki Yazı

Tek Kişilik Sırt Jet Roketinin Kullanılacağı Alanlar

featured

Tek Kişilik Sırt Jet Roketinin Kullanılacağı Alanlar teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza giren aletlerle farklılık gösteriyor. Sırta takılan roketlerle uçma fikri, bizlere dünyaca ünlü ajan filmlerinden empoze edilen oldukça absürt bir fikir olarak gözükmekteydi. Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmiş olması, hayal olarak görülebilecek ürünlerin hayatımızda yer almasına yardımcı oluyor.

Tek Kişilik Sırt Jet Roketinin Yakın Zamanda Kullanılacağı Alanlar

Askeri Savunma ve Adrenalin Dolu Seyahatlerde Kullanılabilir

Amerikan ordusu tarafından oldukça tehlikeli olarak kabul edilen sırt roketlerinin, ajan filmlerinde on yıllar önce kullanılması, bugün çok daha rahat şekilde kullanılabilmesinin önünü açmaktadır. Yıllar önce cihazın kullanımını çok tehlikeli bulan başta Amerikan ordusu, bugünlerde sırta takılan roketlerin operasyonlarda hareket kabiliyetini arttıracağı üzerine hem fikir gibi gözüküyorlar.

Yamaç Paraşütüne Alternatif Olabilir Mi?

İnsanların adrenalin oranını arttırmak için özellikle tatil yörelerinde sıkça kullandığı yamaç paraşütü, mantıken sırt roketleriyle benzer özellikler taşıyor. Tek Kişilik Sırt Jet Roketinin Kullanılacağı Alanlar askeri alanlar ve sosyal alanlarda sıkça kullanılabilir.

Tek Kişilik Sırt Jet Roketinin Kullanılacağı Alanlar

Tek Kişilik Sırt Jet Roketinin Kullanılacağı Alanlar

İngiltere Kraliyet donanması, sırt jet roketlerinin, bizlere ne kadar rahat kullanılabildiğini gösteren tatbikatlarına devam ediyor. Özel sırt roketli kıyafetleriyle yaptıkları tatbikat ve denemelerle bu sistemlerin ne kadar kullanılabilir olduğunu gösteriyor. Yerden havalanma imkânı sağlayan ve hiçbir ek ürün olmadan insanların uçmasına yardımcı olan jet roketlerinin fiyatı ise yaklaşık olarak 3,5 milyon Türk lirasına tekabül ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap