İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. DONANIM
  3. Sony 10 milyon PS5 Sattı
Trendlerdeki Yazı

Sony 10 milyon PS5 Sattı

vpavic_4278_20201030_0119.0
 

 

 

 

Sony şu anda 10 milyondan fazla PS5 konsolu sattı. Bu, PS5’in PS4 satışlarını geride bırakmaya devam ettiği ve onu Sony’nin tarihindeki en hızlı satan konsol haline getirdiği anlamına geliyor.

PS5 iyi satıyor olabilir, ancak arz kısıtlı ve küresel çip sıkıntısı nedeniyle şu anda konsol satın almak hala zor. Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su Jim Ryan, “PS5 önceki konsollarımızdan daha hızlı bir şekilde daha fazla haneye ulaşmış olsa da, PS5’e olan talep arzı geçmeye devam ettiği için önümüzde hala çok iş var” diyor. “Oyunculara şunu bilmelerini istiyorum ki, dünya genelinde endüstrimizi ve diğer birçok sektörü etkileyen benzersiz zorluklarla karşılaşmaya devam ederken, envanter seviyelerinin iyileştirilmesi SIE için en önemli öncelik olmaya devam ediyor.”

Sony ayrıca bugün PS5 lansman başlıklarıyla ilgili bazı kilometre taşlarını paylaştı. Örümcek Adam: Miles Morales Kasım ayında piyasaya sürülmesinden bu yana 6,5 ​​milyondan fazla kopya sattı ve Cırcır ve Clank: Rift Apart geçen ay lansmanından bu yana 1,1 milyondan fazla kopya sattı.

Sony, konsol donanım rakamlarını paylaşmaya devam ederken Microsoft, Xbox One döneminde Xbox satış numaralarını paylaşmayı durdurdu. Microsoft CEO’su Satya Nadella, “Hepimiz oyunların içindeyiz” dedi. dün şirketin kazanç araması sırasında. “Xbox Series S ve X, şimdiye kadarki en hızlı satan konsollarımızdır ve önceki nesillerden daha fazla sayıda konsol satılmıştır.”

Niko Partners’ta kıdemli bir analist olan Daniel Ahmad şunları paylaştı: Twitter’daki tahminler Xbox Series X / S’nin “toplam satışı 30 Haziran 2021 itibariyle 6,5 milyondu.” Bu, aynı zaman diliminde Xbox One için 5,7 milyon ve Xbox 360 için 5 milyon olan önceki tahminlerden daha yüksek.

Yorum Yap

Yorum Yap