1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. OPPO A74 5G telefon İncelemesi

OPPO A74 5G telefon İncelemesi

Oppo-A74-5G

OPPO A74 5G telefon İncelemesi

Oppo A74 5G model telefon, 234 dolara Hint ve Çin pazarlarına özel fiyatla satılıyor. Bu pazarlarda çok yoğun bir rekabet var ve Oppo hem kaliteden taviz vermemek hem de belli fiyat eşiğini geçmemek istiyor. Çünkü Android mobil platformu bu pazarlarda çeşitli üreticilerin diğer benzer teklifleriyle rekabet alanıdır. Fakat Oppo ürünleri daima olumlu eleştiriler alır. Sözü fazla uzatmadan, telefonun özelliklerine geçelim.

 

OPPO A74 5G telefon Özellikleri

Snap Dragon 480 model işlemciyi kombine eden Oppo, bu cihazda 2.3 Ghz frekansa çıkan çekirdekleri yeterli gördü. Helio P35 model çip daha ucuz olduğu için ve ısınma donma kasma problemleri olmadığı için tercih edildi.

Oppo A74 5G model telefonda Sistemin geçici belleği 6 GB ram ile destekleniyor. Sistemin enerji kaynağı ise 5.000 mAh kapasiteli bir pildir ve bu pil hızlı adaptör ile dolacak. 6.51 inç telefon ekranı, 1080 x2400p çözünürlük destekler, 90 Hz frekansta görüntü yeniler. Sistemde 48 MP 2 MP ve ek 2 MP sensörler var. Önde 8 MP kamera da yüksek çözünürlükte seçildi.

Telefon Android V11 işletim sistemi ile çalışıyor. Test aşamasında Cihaz iyi eleştiriler aldı ve kullanıcılar için ideal bir iletişim aracı olarak lanse edildi. OPPO A74 bazı ilginç ekstralarla donatılmıştır. SİRİS-motion aktif görüntü yakalama teknolojisi, hareketli görüntüleri tek bir ünite yardımıyla yakalar. Elbette bu özellik sadece OPPO telefonlarda oluyor.

OPPO A74‘ün ön kamerasının iki modu vardır-biri standart Selfie modu ve ikincisi özerk modu… Bu modda, kullanıcı her hareket ettiğinde veya bir şeye işaret ettiğinde, konuştuğunda veya bir kalem aldığında kamera görüntü kaydeder. Mod seçimi kullanıcının keyfine kalmış.

OPPO A74, net fotoğraflar ve videolar çekmeye yardımcı olan dahili bir görüntü işleme çipine sahiptir. Önemli bir ayrıntı olarak,  Oppo A74 görüntüleri yakalamak için yüksek hızlı optik patojen kameralar kullanır. OPPO A74, iPhone gibi daha kapsamlı kameralara sahip değil ancak fiyatları kıyasladığınızda, bu cihaz 234 dolar yani bu cihazdan 3-4 tanesi daha bir rakip ürüne maliyet olarak erişiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap