İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. OnePlus Nord 2 PUBG için Optimizasyon Yaması Getirdi

OnePlus Nord 2 PUBG için Optimizasyon Yaması Getirdi

pubg

Geçen ay piyasaya sürülen OnePlus’ un uygun fiyatlı ve yeni amiral gemisi Nord 2 için birkaç yazılım güncelleştirilmesi yapılmıştı. Cihaza gelen ilk güncelleştirmeler otomatik parlaklık modu, ultra çözünürlük gibi konuları kapsıyordu. Bunlara ilaveten güncelleme içeriğinde ağ optimizasyonu ve uygulamalardaki performans eksiklerini kapatacak yenilikler vardı. Daha sonraki güncelleştirmeler ise kamera alanında yapılan yenilikleri kapsıyordu. Artık şirket tam anlamıyla yazılıma odaklanmış olacak ki gelecek son güncelleme uygulamalar üzerine olacak. Görünen o ki gelecek güncellemelerle ince ayarlarda değişikliğe gidilecek.

Güç Tasarrufu ve Optimizasyon Ön Planda

OxygenOS 11.3.A.10 sürümünün Nord 2 için kullanıma gireceği açıklanmıştı. 11.3.A.10 sürümü genel anlamda PUBG ve diğer oyunların optimizasyonu hakkında yenilikleri kapsıyor. PUBG oyuncularının yüksek pil tüketimi şikayetlerine cevap olarak gelen güncelleme diğer oyunların güç tasarrufu için de çeşitli değişikliklere sahip. Bunların yanında yüz ile kilit açma hataları giderilirken kamera uygulamasının kararlılığı geliştirildi.

OxygenOS 11.3.A.10 sürümüyle gelen birtakım değişiklikler şunlar:

Sistem İyileştirmeleri

l Sistemin kararlılığı geliştirildi. Bu sayede uygulama kullanımında yaşanan donma, kasma veya uygulamadan atma sorunları ortadan kaldırıldı.

l PUBG başta olmak üzere diğer oyunların optimizasyonu yapıldı. Geçen yamalara gelen negatif geri bildirimler sonucunda PUBG için özellikle çalışılmış gibi görünüyor.

l Yüz tanıma kilidinin bazı uygulamalarda çalışmayı durdurması sorunu giderildi.

l Android güvenlik yaması 2021.08 sürümüne yükseltildi.

Nord 2 kullanıcıları güncelleştirmelerini kontrol etmek için Ayarlar>Sistem>Sistem güncelleştirmeleri adımlarını takip edebilir. Her OxygenOS sürümünde olduğu gibi son güncelleme de toplu olarak yayınlanacağı için cihazda güncelleştirme uyarısı gözükmüyor olabilir. Bu durumda kullanıcılar OTA paketini linkten yararlanarak manuel olarak indirip güncelleştirmeyi kurabilir.

 

Ota paketini  manuel olarak indirmek için tıklayın.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap