İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Motorola Edge 20 Pro İncelemesi

Motorola Edge 20 Pro İncelemesi

Motorola-Edge-20-Pro-Incelemesi

Motorola Edge 20 Pro incelemesi, yeni cihazın donanımı, yazılımı ve diğer özellikleri hakkında size hızlı bir genel bakış sunmayı amaçlamaktadır. Spesifik olarak, neler sunabileceği, rakip akıllı telefonlara göre en büyük avantajı ve rekabetten nasıl farklı olduğu gibi şeyleri tartışacağız. Bu makaleyi okuduktan sonra, telefon hakkında bilmeniz gerekenleri bilecek ve yeni bir cihaz satın alırken, bütçe ve ihtiyaç dengesini en iyi tutturan cihazlardan biri olan Motorola Edge 20 Pro hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Şirket ilk olarak bu yılın başlarında birkaç cep telefonu piyasaya sürdü. Motorola Edge 20 Pro modeli ise en yeni modeldir. Motorola, ürün yelpazesini Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya için cihazları içerecek şekilde genişletti. Hitap ettiği Pazar alanını büyütmeye çalışan şirket, kendi çizgisinde fark yaratmaya çalışıyor.

Motorola Edge 20 Pro Özellikleri

Cihaz 6.70 inç ekrana sahip ve Snap Dragon 870 marka işlemci ile geliyor.  Makinede 12 GB ram ve 256 GB dahili alan, 108 MP hatırı sayılır yüksek çözünürlükte kamera, 32 MP ön kamera, 4.500 mAh batarya var. Motorola Edge 20 Pro, öncekilere oranla yazılım ve donanımsal olarak çok sayıda yükseltme içeriyor. Örneğin, daha uzun bir çerçeve, daha büyük ekran, daha yüksek yoğunluklu hoparlör ızgarası, hızlı monitörü, yükseltilmiş pil, bir USB Type-C bağlantı noktası, bir microSD yuvası, geliştirilmiş bir kamera ve bu modelde tam 108 MP arka, 32 MP ön kamera taşıyor.  Bunların hepsi etkileyici yükseltmeler olsa da, yalnızca öne çıkan diğer bazı noktalara göz atacağız.

Daha iyi fotoğraf çekmek isteyenler için telefonun siyah beyaz veya sepya fotoğraf çekme özelliği bulunuyor. Ayrıca görüntü sabitleme, panoramik görüntüler ve metin mesajları ve MMS almak için zebra dokunmatik teknolojisi içerir. Bir başka harika özelliği de Web tarayıcısıyla eşleştirildiğinde, Google Haritalar, Google Rehber ve Gmail’i içeren Google Talk hizmetini de destekler.

Motorola Edge 20 Pro daha büyük ve 6.70 inç   diyagonal dokunmatik ekranın yanı sıra yukarıda belirtilen tüm özellikleri içerir. Edge versiyonunda olduğu gibi, ekran bir Gorilla Glass kapakla korunuyor, ancak telefon bir ana sayfa düğmesi veya herhangi bir fiziksel klavye içermiyor. Bunun yerine kullanıcılar, telefonu başlatmak ve e-posta oluşturmak için açma/kapatma tuşuna veya parmak izi tarayıcısına basabilirler.

Diğer birçok telefonda olduğu gibi, Motorola Edge 20 Pro kullanıcıların fotoğraflarını ve belgelerini doğrudan bilgisayarlarına yüklemelerine olanak tanıyan bir Quickoffice uygulaması içerir. Telefonu bir bilgisayara bağlamak için bir USB kablosu gereklidir, ancak cihaz, USB bağlantı noktası olan herhangi bir dizüstü veya masaüstü bilgisayarla kullanılabilir. Motorola, mobil yazılım platformunu yukarıda bahsedilen iki uygulamanın ötesine genişletme planlarını açıklamadı. Cihaz için piyasaya sürülen diğer uygulamalar arasında bir hava durumu uygulaması ve bir adres defteri yer alıyor. İşin en eğlenceli tarafı, Motorola Edge 20 Pro fiyatı 700 avro olarak belirlendi zira donanımları çok iyi ve bu noktada ipin ucunu biraz kaçırmış olabilirler.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap