İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Honor Magic 3 Pro Plus Telefon Özellikleri

Honor Magic 3 Pro Plus Telefon Özellikleri

featured

Honor Magic 3 Pro Plus Android 11 işletim sistemini kullanan, 6.70 inç OLED ekran taşıyan ve Kirin 9000 5G model işlemci ile çalışan güzel bir telefon modelidir. 4.400 mAh kapasiteli bataryası ile gelen cihaz 8.8 mm kalınlığa sahiptir ve standartların 30 gram üstünde yani 230 gr ağırlık çekmektedir. Beyaz ve siyah renklerle gelen alüminyum çerçeveye sahip Honor Magic 3 Pro Plus fiyatı 703 dolar olarak belirlendi.

Honor Magic 3 Pro Plus Telefon Teknik Detaylar

Kirin 9000 5G model işlemci taşıyan cihazın bir çekirdeği 3.13 GHz hıza çıkarken 3 çekirdeği 2.54 GHz hıza çıkıyor görüldüğü gibi çekirdek frekansı oldukça yüksek bir işlemcisi var. Mali g78 model grafik işlemci ile desteklenen Honor Magic 3 Pro Plus  işlemcisi 5 nanometre yonga seti üzerinde bu tür işlemcilerin kolay kolay ısınmaması ve kolay soğuması telefon ömrünü oldukça uzatıyor. O yüzden cihaz satın alırken Yonga seti ve işlemci mimarisi gibi özelliklere dikkat edilmesinde yarar var. Sistem 256 GB sabit hafıza alanı ve 12 GB geçici bellek elemanla sahip. Kamera işini biraz abartan şirket makinenin arkasına 5 tane kamera yerleştirmiş bu kameraların ilki 50 mega piksel çözünürlük sunarken 12 mega piksel telefoto kamerası 3X gerçek zoom yapabiliyor. Kameralarına Periskop telefoto sensör ekleyen  şirket bu sensörle 10X Optik zoom yapabiliyor. ToF3D derinlik sensörü taşıyan Magic 3 Pro Plus cihazının ana kamerası Leica optik, çift LED flaş, panorama, HDR özelliklerine sahiptir.

Telefonun 4.400 mili amper bataryası 66 Watt kablolu ve 50 Watt kablosuz hızlı şarj adaptörleri ile doluyor. İvmeölçer, jiroskop sensörü ile beraber gelişmişi yakınlık, pusula sensörleri ve  renk tayfı sensörü de bu cihazın donanımları arasında. Yalnız 3.5 mm ses girişine yer verilmedi. Alternatif olarak C tip USB kullanılarak dönüştürücü aparatlar ile yine 3.5 mm jack girişi elde edilebiliyor. Honor Magic 3 Pro Plus model telefonun çıkış tarihi 31 Ağustos 2021 olarak belirlendi, cihaz Hindistan pazarlarında satışa çıkacak. Hindistan’da satışa çıktıktan sonra Çin ve diğer dünya ülkelerine gönderilecek olan bu telefon modeli, pil konusunda oldukça iddialı. Tüm elektronik devre elemanlarını besleyen bu pilin 4.400 mAh kapasitede olması, bir dezavantaj değil, çünkü mühendisler az enerji çeken bileşenlerine güveniyorlar. Oyun müzik video keyfinin yarıda kalmaması için önlem aldılar.

 

Etiketler: Magic 3 Pro Plus, Magic 3 Pro Plus fiyatı, Magic 3 Pro Plus özellikleri

Yorum Yap

Yorum Yap