İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Google Piksel 6 Pro Telefon İncelemesi

Google Piksel 6 Pro Telefon İncelemesi

featured

Akıllı telefon şirketleri yıllar içinde tüketicilere en iyi ürünü sunmak için çok çalıştılar, kullanıcı deneyiminin yanı sıra üretici şirketlerin odaklandığı diğer konu kameralar oldu. Google Piksel 6 pro da kamera konusunda çok büyük ilerlemeler sağlandığını gösteren modellerden biri. Şirketler, düşük ışıkta performansı arttıracak teknolojiler geliştirmeye devam ediyorlar.

Fotoğrafçılıkta algoritmalar ve potansiyel olarak çoklu kamera sensörleri çok daha ayrıntılı bir görüntü üretebilir veya tek bir kameradan daha iyi görüntü sunabilirler. Google bu konuda Sony kadar uzmanlaşan bir şirket. Pixel 6 Pro modelinde diğerlerinden farklı olan 5x Periskop ile gelmesi.

Google, Super Res Zoom teknolojisini kullanıyor daha iyi yakınlaştırma görüntüleri sağlamak için ve Pixel 4 bunu bir 2X telefoto sensörle birleştirmişti. Super Res Zoom’u tamamen 8X’e ulaştırmak için çalışmalar hızla devam ediyor.  Google’ın neler sağlayabileceğini hayal etmek kolay değil.

Google Piksel 6 Pro Özellikleri

 

6.71 inç boyutundaki ekran, 50 MP (2160p) arka kamera, 12 GB ram ve 5.000 mAh li-Po batarya öne çıkan özellikleridir. Ekran 120 Hz resim yenileme yeteneğine sahiptir.  Android 12 işletim sistemini kullanan bu telefonun en iyi versiyonu 12 GB ram +512 GB ROM versiyonudur. Arka kamarası PDAF ve OIS destekleyen 60 MP özellikli olması, ikinci kameranın 48 MP olması ve ultra geniş kameranın 12 MP olması şirketi kameralar ünitesinde rakiplerden bir tık üste taşıyor.  Google Piksel 6 Pro Kablosuz iletişim için wi-fi 6E teknolojisin kullanıyor ve 4.5 G destekliyor.

Google Piksel 6 pro fiyatı

Piyasada en büyük rakipleri olan iPhone 12 mini 699 dolar fiyatla, ve Samsung Galaxy S21 800 dolar fiyatla satılıyor. Ancak Google piksel 6 pro bu fiyatlardan daha aşağıda fiyat belirlemek zorunda.  Hatırlanacak olursa, büyük bir başarı yakalayamayan Piksel 4 modeli de 800 dolardan satışa çıkmıştı. Telefon ne kadar iyi donanımlar taşısa da rakipleri çok güçlü ve onlardan daha pahalıya cihaz satamaz.

Etiketler; Google Piksel 6 Pro, Google Piksel 6 Pro fiyatı, Google Piksel 6 Pro özellikleri

Yorum Yap

Yorum Yap