İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Elektrikli Hava Araçları Projesi

Elektrikli Hava Araçları Projesi

Elektrikli-Hava-Araclari-Projesi-2

Elektrikli hava araçları projesi ile havacılık alanında hibrit ve elektrikli tahrik sistemleri adına büyük bir adım atılmıştır. Sistemde hibrit M250 tahrik sistemine bağlı olarak bir elektrikli uçuş demonstratörü geliştirilmektedir. Bu hususta en önemli gelişmeler Cottbus’ta yer alan Brandenburg Teknoloji Üniversitesi ve APUS’un ortak çalışmaları sayesinde elde edilmiştir. Projede yaklaşık 4000 kg kapasitesinde geleneksel bir kalkış ve iniş yapılmakta, test araçlarına bağlı hibrit teknolojisi pratik olarak uygulanmaktadır. Gelecekte sistemin EVTOL, genel hava araçları ve hibrit helikopter ile bir arada çalışabileceği ve bunun yanı sıra elektrik tahrik kuvvetinin dağıtımı için kullanılabileceği düşünülmektedir.

Elektrikli Hava Araçları Projesi

Elektrikli Hava Araçları Projesi ile Daha Temiz Bir Araç

Elektrikli hava araçları projesi çığır açan bir demonstratör programıdır. Bu program yeni nesil, daha temiz ve çok daha sessiz olarak hava taşımacılığını mümkün kılmaktadır. Tahrik sistemlerine dayanan bu önemli adımda girişim şirketleri hibrit ve elektrikli tahrik sistemlerini her geçen gün daha da geliştirmektedir.

Elektrikli-Hava-Araclari-Projesi-1

Sürdürülebilir Bir Proje

Elektrik ile çalışan hibrit sistemlerin fonsiyonel modellerinden sistemlerin performans ve dinamik modellemesine kadar pek çok alan havacılık için önemlidir. Havacılıkta ayrıca elektro mekanik sistemler de aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Sürdürülebilir olan bu uçak tahrik projesinin çok daha ileri aşamalara taşınması için her gün yeni deneysel uçuş mesafeleri oluşturulmaktadır. Hava araçlarında yer alan motorların çok köklü bir geçmişe sahip olması da projenin kaliteli olduğuna bir kanıttır.

Yorum Yap

Yorum Yap