1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edersiniz?

Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edersiniz?

Akilli-Telefon-Alirken-Nelere-Dikkat-Edersiniz

Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edersiniz?

 

Büyük bir rekabete konu olan telefon, tablet bazı özellikler hala istenilen düzeyde değil gelişim göstermekte zorlanıyor diyebiliriz. Müşterilerin bir bölümü, pili en uzun dayanan telefon modellerini tercih ederken diğerleri, ucuz telefon peşinde. Bir kesim de pili önemsemiyor çünkü gün boyu prizin yanı başında masa etrafını gününü geçiriyor. Bunların başında da pil performansı geliyor Evet yeni  nesil telefonlarda durum eskiye nazaran  daha iyi oldu ve oluyor.

Yeni Telefonlarda Pil Kapasitesi Arttı

 

amiral gemisi modellerde 4.000-5.000  mili amper kapasiteleri görüyoruz. Samsung da geçtiğimiz günlerde 7.000 mAh kapasiteli bir pil taşıyan M serisi telefonu tanıttı. Telefon pilini ne kadar büyütürseniz, kalınlık ve ağırlık da artıyor ki, geçilmemesi gereken standart ölçüler var, mesela 8 mm kalınlık ve 200 gram ağırlık. Bu standartları kimse, belirlemedi ama herkes en ince en hafif telefonu ben üretmeliyim deyince, böyle bir standart doğdu.

Telefon pilini yüksek kapasite seçmek, şarj adaptörünü de yüksek kapasiteli seçmeyi zorunlu hale getiriyor ki bu da fiyatı arttırıyor. Rekabet ortamında, yüksek fiyatlar çekmek de firmanın milyonlarca dolar zararına sebep olabilir. Ancak Samsung gibi firmalar bu olayı pek dert etmiyorlar, satılsa da olur satılmasa da olur politikasını izliyorlar. Arada bir 7.000 mAh kapasiteli pil taşıyan bir model sürüyorlar ama diğer donanımlar tırt olunca hedeflenen satış hacmine ulaşılamıyor. Öte yandan APPLE rakip tanımadan ve maliyetin ipini çoğu zaman kaçırarak ortaya güzel ama pahalı ürünler çıkarıyor. İlginçtir APPLE ürünlerini elinde tutarak gezinen ve bununla övünen, fakat telefonun fonksiyonlarından haberdar olmayan milyonlar var. APPLE, zenginliğin sembolü olarak kullanıldığı için, ürünün tüm özelliklerini kullanmayı bilmeyen ama illa ki pahalı ürün kullanmak isteyenler çok olunca, APPLE de her yıl milyarlarca dolar kar ediyor. Şimdi telefon alırken nelere dikkat etmeli başlıklı yazımızda size önereceğimiz; satın alacağınız telefonun hem ihtiyaçlarınıza cevap verebilir olmasına hem de telefonun uygun fiyatlı olmasına dikkat etmenizdir. Telefon alırken hava atayım düşüncesi ile değil, işimi görsün ama ucuz olsun düşüncesi ile alırsanız, yani kılı kırk yararsanız- bu bilinç her müşteride gelişirse, firmaların kar oranı milyarlarca dolardan milyoncuklara inecek ve müşteri daha iyi ürünleri daha ucuza alabilecek.

 

Yorum Yap

Yorum Yap