İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Yeni Elektrikli Araba 2022 Jaguar IPace incelemesi

Yeni Elektrikli Araba 2022 Jaguar IPace incelemesi

Yeni-Jaguar-I-Pace

Yeni Elektrikli Araba 2022 Jaguar IPace incelemesi

 

2022 Jaguar I-Pace, tamamen elektrikli, büyüleyici bir crossover elektrikli araba. Tasarım dünyasında, hayalleri zorlayan füturistik aracın fiyatı 71 bin dolar. Araç 253 mil menzile sahip.  Yeni Jaguar I-Pace modeli, Jaguar ve ortağı Continental’in Jaguar E-Pace’in üretimini devralmasıyla birlikte ABD pazarında tanıtılacak. AMG Group’un en son sürümü, uzun yıllar piyasaya sürülecek en güçlü otomobillerden birini içerecek şekilde ayarlandı.  Yüksek performanslı ve aynı zamanda etkileyici bir özellik listesine sahip bir model olan Jaguar I-Pace’in önümüzdeki yıllarda lüks elektrikli spor otomobil segmentinde önemli bir etki yaratması bekleniyor. Jaguar satın almakla ilgilenen biriyseniz, yeni Jaguar I-Pace’te hangi ek özelliklerin ve seçeneklerin mevcut olduğunu görmek için modeli satın almadan önce bu makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.

2022 Jaguar I-Pace Neler Sunuyor

Şık tasarımı ve güçlü motorunun yanı sıra yeni Jaguar’la ilgili en dikkat çekici şeylerden biri, aracın teknik özellikleridir. Jaguar , I-Pace modelinde yenilikler getirdi.

 

Ücretsiz bir 4G veri -360 derecelik bir kamera sistemi ve kablosuz şarj imkanı ile gelen Elektrikli Araba  Jaguar I-Pace arabanın dış cephesi kromdan imal edildi. Aracın pilini şarj etmek için ev veya şarj istasyonları seçenekleriniz var, bu aracı pratik kılan ise, evde full dolum için 8 saatin yeterli olması. Akşam eve gittiğinizde, aracın kablosunu prize takıp 8 saat sonra fişi çektiğinizde, araç sizi 253 mil götürecek. Dizel, benzin ve emisyon derdi yok.

Temel modelin maliyeti 71 bin doların biraz üzerindedir ve konfor ve performanstan ödün vermeden çoğu bütçeye uymasını sağlayacak bir taban fiyatı vardır. Geniş bir fiyat aralığına sahip lüks bir otomobil arayan alıcılar, Jaguar I-Pace’in bütçeye tam olarak uyduğunu görebilir. Çünkü aracın sunduğu konfor ve pratiklik, araç maliyetinden çok daha önemli.

Yeni-Elektrikli-Araba-Jaguar-I-Pacee-Bir-Bakis-2022-Jaguar-IPace-incelemesi-2

Bu elektrikli aracın, bir aile otomobili olarak Jaguar ailesindeki uygun rolü, yeni modelin önceki modele göre çok daha fazla performans öğesi sunmasıdır ve bu da mühendisleri Jaguar I-Pace’in teknik özelliklerinde yeni güncellemeler getirmeye zorladı. Mesela pilin yüzde sekseni 40 dakika içinde DC akımla dolabiliyor, bu çok çok iyi bir özellik.

Jaguar I-Pace’in incelemesinde, bu elektrikli model ile en yakın rakipleri arasında doğrudan bir karşılaştırma gereksizdir. Bunun yerine, elektrikli aracın benzersiz özelliklerine, tasarımına odaklandık. Teknik bilgilerle kafanızı karıştırmak yerine, bu aracın menzili, motorları, kaportası, pil durumu ve fiyat bilgisi yeterli idi.

Elektrikli arabanın öne çıkan teknik özellikleri, aracın evde kolayca ve hızlıca şarj edilebilir olması, yüksek güvenlik ve yüksek performans sunması, gelecekten fırlayıp gelmiş bir araç dizaynı ve daha fazlasını sunmasıdır.  I-Pace, birleşik 394 HP ve 512 Newton metre tork üreten 2 adet elektrik motoru taşıyor. Yani 4 tekerlekten de çekiş alıyor. Hiçbir zaman sürüş konforundan taviz vermeyen şirketin 2022 model elektrikli aracı virajlarda daha güvenli ve daha çevik davranıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap